Targi nieruchomości - sposób na wymarzony dom lub mieszkanie

Targi nieruchomościKilka razy do roku w wielu miastach organizowane są targi nieruchomości. Większe imprezy prezentują oferty z całych miejscowości, a nawet regionów kraju. Mniejsze targi często pozwalają na zapoznanie się z inwestycjami mieszkaniowymi w danej gminie. Każdy, kto poszukuje dla siebie mieszkania z rynku pierwotnego, czy to na potrzeby własne, czy też na wynajem, wiele skorzysta na odwiedzeniu targów mieszkaniowych.

Podczas imprezy na wielu stanowiskach swoje inwestycje budowlane prezentują deweloperzy z danej okolicy. Ci, których interesuje przede wszystkim rynek pierwotny, mogą porównać ceny mieszkań, sposób budowy, rozwiązania techniczne i położenie budynków pomiędzy ofertami poszczególnych wykonawców. Konkretne propozycje okażą się atrakcyjne dla różnych kategorii osób, które przy poszukiwaniu idealnego mieszkania zwracają uwagę na odmienne kwestie.

Warto zapoznać się ze szczegółowymi planami nowych mieszkań, dzięki czemu można znaleźć propozycję o istotnych dla klientów parametrach. Na życzenie deweloper może nam przesłać na maila rzut wybranego mieszkania ze dokładnymi wymiarami, co pozwoli ocenić jego ustawność i dokładnie rozważyć ewentualne przeróbki, wstawienie dodatkowych ścianek działowych, oraz przeprowadzić symulację umeblowania przed podjęciem wielkiej decyzji. Tego typu informacje okażą się szczególnie istotne dla osób kupujących mieszkanie na wynajem, gdyż powyższe szczegóły decydują w dużej mierze o rentowności danej inwestycji.

Dzięki rozmowie z przedstawicielem inwestora zwykle można poznać znacznie więcej szczegółów dotyczących zarówno danego mieszkania, jak i całej inwestycji, niż podczas przeglądania tych samych ofert w internecie. Poza tym, ogłoszenia w sieci dotyczące rynku pierwotnego często nie podają cen danych mieszkań, aby zachęcić klientów do bliższego zapoznania się z ofertą przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie. Z kolei na stoiskach targowych takie informacje można bez problemu zdobyć, gdyż deweloper chętnie wytłumaczy, w jaki sposób wyższa cena lokalu wiąże się z dodatkowym komfortem dla użytkownika i zastosowaniem ciekawych rozwiązań technicznych.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy zakup mieszkania u danego dewelopera wiąże się z obowiązkiem nabycia garażu lub miejsca parkingowego. Takie transakcje wiązane stają się coraz bardziej popularne na rynku pierwotnym, ale wciąż da się znaleźć oferty, w których miejsca postojowe są fakultatywne.

Podczas rozmowy z przedstawicielem dewelopera usłyszymy także między innymi o planach zagospodarowania przestrzeni wokół inwestycji, przepisach prawnych i planowanych zmianach w ustawodawstwie, oraz możliwości uzyskania rządowej dopłaty z programu wspierającego budownictwo mieszkaniowe. Wielu deweloperów prezentuje także makiety swojego kompleksu mieszkaniowego, oraz otaczającej go infrastruktury. Nie brak także atrakcyjnych, darmowych materiałów graficznych przybliżających daną inwestycję.

Osoby, które kupują swoją pierwszą nieruchomość (domy, mieszkanie) na rynku pierwotnym, często w dużej mierze posiłkują się kredytem hipotecznym. Dla nich właśnie swoje oferty na targach kierują przedstawiciele banków oraz agenci, którzy pomagają w badaniu zdolności kredytowej i doborze optymalnej oferty kredytu. Dobry pośrednik kredytowy przeprowadzi symulację, która pokaże wysokość rat podczas okresu kredytowania. Warto tylko zwrócić uwagę na to, czy rozmawiamy z przedstawicielem banku lub instytucji z nim współpracującej, czy też z niezależnym doradcą kredytowym.

Dla wielu osób poszukujących swojego wymarzonego mieszkania, podstawowe źródło ofert to właśnie rynek pierwotny. Wprawdzie propozycji można z powodzeniem poszukiwać przez internet lub biuro nieruchomości, ale to właśnie organizowane co pewien czas targi mieszkaniowe pozwolą porównać ze sobą wiele projektów, oraz dowiedzieć się o kluczowych parametrach oferowanych przez deweloperów mieszkań. Warto wybrać się więc na najbliższą imprezę, ponieważ zapewne to właśnie tam znajdziemy odpowiednie dla siebie mieszkanko.